13 лют. 2012 р. 

Побільше рухатися!

Так радить школа «Спас», дбаючи про наше здоров’я.
Школярка Анастасія мала проблеми із сколіозом. Неодноразово батьки зверталися до лікарів вилікувати дочку, але всі метоли лікування були безсилими. Знайомі порадили звернутися до школи «Спас» у Коломиї. Безнадійно записавшись на заняття, дівчина не пропускала їх. Через три роки хвороби наче й не було. Тепер Настя відвідує тричі на тиждень заняття у школі, на колишні проблеми вже не жаліється.
- Якщо людина не може пробігти два кілометри – вона вже хворіє, якщо за день не ходить хоча б годину, в будь-який момент може прийти загроза міцному здоров’ю, - упевнений Василь Козак, який працює більше 15 років працює він з із власною програмою ДІР (динамічно інтенсивної реабілітації) організму, допомагає недужим позбутися скооліозу, кіфозу, вегето-судинної дистонії, захворювань серцево-судинної системи. Для запобігань таким проблемам в Коломиї працює школа «Спас», у Коломийській ЗОШ №10. Окрім нашого міста, такі школи діють у Львові, Луцьку, Рівному, Чернівцях. Сама програма з’явилася 1995 року на фа факультеті біологічних основ фізичної культури Волинського педінституту.

Ольга Березюк, заступник керівника організації «Спас» розповідає, що на виконання програми, яка складається з 72 елементів, потрібно тільки три хвилини. Відвідувачі приходять на заняття втомлені, а залишають зал бадьорими, спокійними, врівноваженими, тобто програма приносить відчуття розслаблення.
Найстаршому відвідувачеві в Коломиї шістдесят років. Хоча базова програма доступна для дітей чотирирічного віку, інструктори фізичного виховання у дитячих садках також щотижня відвідують заняття в школі «Спас». Щоб зацікавити дітей, пані Ольга створює різні ігри, вправи виконують під музику, розроблена спеціальна програма «Незнайко».

Василь Козак працює з людьми індивідуально. Вже неодноразово вилікував недужих від різних, здається, невиліковних хвороб. За 15 років роботи він допоміг видужати майже двадцятьом тисячам хворих. Згадує першого пацієнта, п’ятнадцятилітню школярку. Дівчина простудила нирки, була назначена операція, що їх видалить. За три тижні унікальної програми, спеціально розробленої для юначки, операція вже була непотрібна. Нещодавно до Василя Васильовича звернувся один із викладачів, знайшли доброякісну пухлину. А останній випадок був узагалі унікальним – 55-літня жінка з хворобами хребта, серця, ледве ходила і рухалась, але ще вірила у видужання. Василь Козак день за днем надавав їй індивідуальні вправи, пацієнтка більше рухалася і допомогло. Він зізнається, що за всі роки роботи ще жодна людина на нього не пожалілася.
- Я навіть тепер час від часу їжджу в аспірантуру, вивчаю нові методики, - признається Василь Козак. Нова методика, яку використовую тепер є у вісім разів ефективніша за попередню. Тепер весь реабілітаційний курс триває тільки три місяці замість звичних двох років.
Василь Козак пише книжку про свою роботу відповідає на запитання людей щодо реабілітації, дає поради щодо здорового способу життя. Він переконаний, що для кожної людини важливо, якнайчастіше ходити, бігати, рухатися.


Автор: Олена КОЗАЧЕНКО
Дописати коментар