8 січ. 2011 р.


 На дворі XXI століття. Постійні стреси, недосипання, погане харчування, нерухливий спосіб життя, небажані захворювання. Проте для запобігань  таким проблемам діє в Коломиї школа «Спас».

Бути здоровим тепер не проблема. Вже 15 років Василь Козак із власною програмою ДІР ( динамічна інтенсивна реабілітація ) організму допомагає недужим позбутися сколіозу, кіфозу, вегето-судинної дистонії, захворювань серцево-судинної системи. Окрім Коломиї школа працює у Львові, Луцьку та Рівному. Програма ДІР  з’явилася 1995 році на факультеті біологічних основ фізичної культури Волинського педінституту. На виконання програми, яка складається всього із 72 елементів, загалом потрібно тільки три хвилини. Детальніше про програму ми поспілкувалися із Ольгою Березюк, заступником керівника організації «Спас», а також інструктором проведення занять: «Мета наших занять, щоб діти та дорослі, відвідуючи їх, були завжди бадьорими, сильними і в першу чергу здоровими. Після декількох занять змінюється кругообіг, що є запорукою здорового тіла. Всі м’язи задіяні у виконанні вправ. Відвідуючі стають гнучкими. Також програма є відпочинком для кожного. Коли дорослі люди приходять до нас на заняття після роботи стомленими, то після них вони відчувають спокій, рівновагу та набираються ще більше сил. Тобто втома зникає, а появляється зворотній результат, який приносить відчуття розслаблення, наче після довгого відпочинку». Базова програма доступна для дітей чотирирічного віку. Проте інструктори програми самі ходять до дитячих садочків, якщо цього потребують батьки. Найстарший відвідував програми у Коломиї сягає шістдесяти років. Пані Ольга вважає, що їх успішність та активність висока, не дивлячись на те, що жодних рекламних інформацій за весь час роботи не робили. «Ми не працюємо задля грошей, а навпаки, ставимо перед собою ціль, щоб всі бажаючі, займаючись на наших заняттях, були здоровими духом і тілом, - ділиться Ольга Березюк, - ми намагаємося також дітей зацікавлювати, створюючи різні ігри, існує група в контакті, де кожен може похизуватися власним результатом, набутим за час нашого навчання. Тобто здійснюється здорова конкуренція, яка діє позитивно на дітей. Діти виконують вправи під музику. Для них розроблена програма Василем Васильовичем, яка називається «Незнайко». Батьки розуміють, що привели дітей задля здобуття здоров’я, проте дітям хочеться спілкування, веселості, нових вражень, що ми і робимо. Наша основна мета – вміти володіти тілом». Програма передбачає досягти впевненості, що впливає на все життя, на дії людини. Тобто її рух та буденні дні стануть зовсім іншими. Програма також включає роботу над очисткою організму, дихання та харчування. Життя набирає інших обертів і змінюється в позитивну та здорову сторону.

Як відомо, Василь Козак працює з людьми індивідуально. При цьому він розробляє вправи, необхідні для бажаючого. Василь Васильович вже неодноразово виліковував недужих від різних, здається, що невиліковних, хвороб. Заступник керівника організації «Спас» каже: « Я займаюся розробленою програмою ще з 16 років. Це мені додає не тільки впевненості та здорового духу, але й максимум сил. До нас батьки інколи самі приводять дітей, в яких є сколіоз. Адже сидячи за партою сім чи вісім років, появляються проблеми із спиною. Тому я б радила, щоб займатися фізкультурою не тільки тоді, коли здоров’я просить, а повсякчас, щоб відчувати себе завжди в хорошому тонусі». Також ми поспілкувалися із школяркою Настею, яка відвідує заняття вже понад три роки: « Мені дуже подобаються вправи. Вони допомагають мені позбавитися проблем із здоров’ям».

Автор: Олена Козаченко
Дописати коментар