4 квіт. 2008 р.


Оздоровча програма коломиянина

Коли офіційна медицина не змогла їм допомогти, вони звернулися до Василя Козака. Ось уже 15 років реабілітолог допомагає недужим позбутися сколіозу, кіфозу, вегето-судинної дистонії, захворювань серцево-судинної системи. І використовує для цього власну, унікальну програму ДІР (динамічної інтенсивної реабілітації) організму, осилити яку може кожний.
За багатолітню практику у Василя Козака назбиралося чимало історій чудесного видужання. Взяти хоча б, до прикладу, Марту Волощук, якій лікарі пророкували по-життєву нерухомість. Коли вона потрапила до Василя Васильовича, її хребет потерпав від численних гриж, дівчинка була прикута до ліжка. Марта вже й не сподівалася, що може колись одужати. Пройшовши програму динамічної інтенсивної реабілітації (ДІР) та повіривши у свої сили, вона не тільки піднялася на ноги, а й вступила до університету, сама стала інструктором Волинської школи «Спас».
Все геніальне насправді просте
Програма ДІР офіційно з'явилася 1995 року на факультеті біологічних основ фізичної культури Волинського педуніверситету, а 1999-го Василь Васильович її запатентував. Усі елементи програми, рухові акти апробовано на власному досвіді, вони як гімнастичні вправи звичайної європейської гімнастики.
На виконання програми, яка складається всього з 72 елементів, загалом потрібно 3 хвилини. Її повторення від 3 до 10 разів і є основою для створення ДІР.
На перший погляд видається, що учасники заняття виконують якусь вигадливу китайську акробатику  чи індійську гімнастику з елементами йоги. Хоча насправді нічого спільного ДІР зі східними оздоровчими практиками не має.
Курс реабілітації не містить жодних ідеологічних навантажень і є безпечною та простою методикою поліпшення здоров'я українців. У просторій спортивній залі одночасно може займатися до тридцяти осіб. Плавні, синхронні рухи під спеціально підібрану музику, вражаюча пластика і відточені фігури. На заняття до пана Василя приходять не тільки хворі, а й ті хто хоче добре почуватися й гарно виглядати. Щоправда, більшість – це діти з захворюванням хребта. За умови систематичних занять вони позбавляються сколіозу вже через півтора місяця. Чи існує нині якийсь ефективніший метод лікування цієї недуги, годі й шукати.
-          Якщо б програма діяла в садочках та школах як уроки фізичного виховання, ми забули б про сколіоз і взагалі не знали, що така проблема існує,- каже пан Козак. – Якби школярі кілька років поспіль займалися за програмою ДІР, українці стали б найстрункішою нацією у світі.
Запусти програму зцілення!
-          Малорухливий спосіб життя, неправильне харчування зазвичай роблять із молодої людини особу пенсійного віку, - каже реабілітолог.
-          Але біда не в тім, що людина виглядає старшою за свій вік, - «старіють» внутрішні органи, які не можуть уже повною мірою виконувати свої функції, - пояснює пан Василь. Йому достатньо оглянути спину пацієнта, щоб визначити, які органи  "постаріли" найбільше. Можна навіть приблизно визначити їх вік, бувають випадки, коли людині лише 20 років, а її печінці чи серцю - 40.
Система оздоровлення Василя Козака скерована на те, аби поновити капілярну систему.З допомогою "розтягувальних" вправ та спеціального дихання посилюється кровообіг у капілярах - кров рухається з одного органа в інший , м'язи насичуються киснем, а відтак починають правильно функціонувати. Увесь процес, за словами реабілітолога, відбувається просто, безпечно, доступно і до того ж раціонально.
Через півроку занять у навчальному закладі "Спас" школяр чи навіть літня людина отримує достатньо аргументів для того, аби переконатися, що у них збільшилися резерви адаптації.
Лабораторні аналізи показують: поліпшилися показники крові - знизилось ШОЕ, підвищився гемоглобін та кількість еритроцитів, немає запальних процесів. Усе це засвідчує: відновився імунітет. 
А ще завдяки ДІР фантастично зростає витривалість організму, відчутно поліпшується пам'ять  підвищується працездатність, відступає відчуття втоми, тіло стає пружним і пропорційним, людина позбавляється зайвих кілограмів, які носила багато років. Дехто каже, що відчуття такі, ніби виросли крила.
- В моїй практиці, - розповідає Василь Козак, - зустрічаються літні люди (70-80 років) з цілими "букетами" болячок. - Через три місяці систематичного виконання вправ вони не тільки позбуваються тілесних недугів, а й повертають втрачену молодість. П'ятдесятирічні жінки з такою легкістю виконують вправи, що й дівчата інколи заздрять.
У Карпатах відкриваються додаткові резерви організму
Найбільш ефективними є заняття на природі, у вічнозелених Карпатах, саме там є місцини з особливою енергетикою. Своїх пацієнтів Василь Козак зазвичай веде на Чорногору, до озер Бребенескул, Ворожескул, Несамовите, до водопаду Шепіт. Особливу цілющу дію цих місць він пояснює високим реабілітаційним фоном. Скажімо, гемоглобін тут підвищується у кілька разів швидше, ніж у місті. Уже з перших годин перебування в горах людина, не докладаючи жодних зусиль, почувається краще. Цьому важко повірити, але після виїзних семінарів на Чорногорі гемоглобін в учасників сягав 182 - лікарі дивувалися і робили повторне дослідження.
Вправи на природі, крім поліпшення самопочуття, дарують незрівнянний душевний комфорт. Саме тут людина нарешті може побути сама собою й у єдності з природою. Трьох днів і 10- годинних вправ достатньо, аби поліпшилися кровообіг та стан хребта, відновилися душевні сили. Василь Васильович пригадує, як проходив реабілітацію в горах нинішній Президент.
Він прибув якраз під час Помаранчевої революції і був у край важкому стані. Українські Карпати допомогли йому і додали нових сил та життєвого оптимізму. Сеанси реабілітації, що відбувалися в найкращому SPA-комплексі Буковеля, відновили нервову систему та нормалізували фізичний стан. Михайло Саакашвіллі за добру роботу пригостив реабілітолога ексклюзивним "Сапераві".
- SPA -комплекс  "Буковель" - перший в Україні заклад реабілітаційного типу, де можна поновити життєві сили, - каже Василь Козак.
Оздоровча дія сауни на гірській річці та місцевий клімат дають унікальний результат, оздоровлюють нервову систему. Місцевість має дуже високий рекреаційний індекс. Така природна енергетика є тільки в Швейцарії та в Австрії. Те, чого можна досягти в Буковелі за три дні, у Франківську - за 2-3 тижні, Львів - за 6 тижнів, а в Києві, якщо взагалі можливо, - то тільки за 10-12 тижнів щоденних занять у відповідно обладнаних спакомплексах.
Учасники програми реабілітації розповідають, що в горах до них "приходить" невідоме раніше відчуття спокою. Їх єство ніби зливається з прадавньою природою Карпат, перебуваючи в гармонії з навколишнім світом.
Під час оздоровчої практики більшість людей не вживає м'яса чи алкоголю, за словами пана Василя, блокує капілярну систему організму, тіло погано згинається, втрачає гнучкість, а відтак на процес реабілітації потрібно  більше часу, декому взагалі дуже важко впоратися з поставленими завданнями.
Треба принагідно зазначити, що сьогодні програма ДІР доступна для всіх, незалежно від віку, недуги чи фізичного стану, до того ж вона не є новомодним віянням чи запозиченням з-за кордону , це наш, український, оздоровчий проект. Василь Козак вірить, що настане час і програму достойно оцінять чиновники від медицини, аби запровадити її на загальнодержавному рівні. А ми будемо сподіватися, що незабаром і в Тернополі з'явиться громадська організація - школа "Спас" - подібна до тих, які вже існують у Коломиї, Львов, Луцьку, Рівному та Білорусі.
P.S. Нині організацію "Спас" фінансує доброчинний фонд Крона.

                                                                                                                         Автор:  Лариса Лукащук
                                                                   "Тернопільський оглядач" №11 (21) 4 квітня 2008 

Дописати коментар