8 бер. 2016 р.

На Коломийщині школярі роблять трихвилинну гімнастику на 72 вправи (ВІДЕО)

Впродовж трьох хвилин діти встигають зробити 72 вправи. Трихвилинна гімнастика перезавантажує мозок, оздоровлює хребет, надає енергії та піднімає гемоглобін, про це йдеться у сюжеті Факти на ІCTV, пише Фіртка.
Колись такою фізкультурою життєві сили поповнювали бійці ОУН. У Радянському Союзі її називали виробничою гімнастикою, лише одиниці знають, що 100 років тому комплекс вправ створив син Івана Франка Петро. А фахівці воліли б, щоб ця руханка стала національною програмою оздоровлення і використовувалася в школах.
Упродовж п’яти років Шепарівська ЗОШ на Коломийщині  в районній спортивній спартакіаді займає перші місця. Адже, крім традиційних уроків фізкультури, учні щоп’ятниці збираються на шкільну годину здоров’я, де практикують Франкову руханку. Для цього навіть зміщують графік навчання.  Сторіччя тому у Коломийській гімназії Франкову руханку викладали вісім років.
 Василь Козак, президент фізкультурно-спортивного товариства ДІР Академія, розповідає, що займалися руханкою під патефон –національні гуцульські мелодії.
 “Руханкою займалося 86 тисяч осіб. В основному це була молодь. У сільських школах Українським педагогічним товариством, яким керував Петро Франко, був впроваджений спеціальний урок”, – зазначає Василь Козак.
 На сьогодні у Коломийському районі Франкову руханку взяли на озброєння півсотні шкіл. Там вірять, що ефективна та невимушена система вправ може стати всеукраїнською системою оздоровлення.Джерело http://report.if.ua/sport/na-kolomyjshchyni-shkolyari-roblyat-tryhvylynnu-gimnastyku-na-72-vpravy-video/