23 лют. 2012 р.

Вихователі Львова вдосконалили свої знання та вміння на базі соціальних об’єктів ТВК «Південний»

23.02.2012 13:23
Чотириденний навчальний семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів Львова проходив з 20 до 23 лютого на базі навчально-виховного комплексу «Дивосвіт» та спортивно-гімнастичного комплексу «Грація», що розміщені на території ТВК «Південний».
Організовувало семінар управління освіти Львівської міської ради спільно з громадською організацією «Спас».
Під час семінару львівські вихователі опановували авторську програму Динамічно-інтенсивоної реабілітації дошкільнят, яку розробив Василь Козак.
Як розповів автор програми ДІР, сьогодні у Львові є дуже мало фахівців та інструкторів, які би могли займатися з дошкільнятами за програмою динамічно-інтенсивної реабілітації. Натомість, за словами Василя Козака, почастішали випадки, коли 3-річні діти приходять у дитсадок з проблемами хребта та сколіозом, натомість вихователі садочків часто не знають, як з такими дітьми займатися і які вправи робити для того, щоб схожі проблеми не виникали у здорових дітей.
«Ми зібрали фахівців, щоб обговорити з ними методичні проблеми і показати, як ці проблеми вирішувати. Навчальний семінар був проведений на базі Навчально-виховного комплексу «Дивосвіт», а також на базі спортивно-гімнастичного комплексу «Грація». Семінар був надзвичайно добре організований. Керівництво «Південного» надало нам можливість використовувати найкращі приміщенні і всіляко нам сприяло», - зазначає автор програми Динамічно-інтенсивної реабілітації дошкільнят.
За словами директора Навчально-виховного комплексу «Дивосвіт» Ольги Банах, вихователі дитсадка на «Південному» пройшли навчання, тож відтепер впроваджуватимуть програму ДІР у своїх групах.
«Програма динамічно-інтенсивної реабілітації – це комплекс вправ, які допомагають дітям оздоровитися і зцілитися. Це налагодження кровообігу, це рух суглобів, робота всіх м’язів і хребта. Цю програму можна назвати українською йогою. Адже українці не вміють довго займатися в одній позі йогою, саме для того автор програми створив комплекс вправ, які легко переходять одна в одну і виходить своєрідний плавний танець. Ці вправи спрямовані на гнучкість і покращення кровообігу. Певною мірою, це і медитація, адже вправи роблять під музику, і дітки в цей час не мають часу спілкуватися, жартувати, штовхатися, а плавно виконують усі вправи. Ці вправи є дуже ефективними», - розповідає Ольга Банах.
Загалом участь у чотириденному навчальному семінарі, що проходив на базі соціальних об’єктів ТВК «Південний», взяло близько півсотні вихователів львівських дошкільних закладів.

прес-цент ТВК «Південний»

13 лют. 2012 р.



 

Побільше рухатися!

Так радить школа «Спас», дбаючи про наше здоров’я.
Школярка Анастасія мала проблеми із сколіозом. Неодноразово батьки зверталися до лікарів вилікувати дочку, але всі метоли лікування були безсилими. Знайомі порадили звернутися до школи «Спас» у Коломиї. Безнадійно записавшись на заняття, дівчина не пропускала їх. Через три роки хвороби наче й не було. Тепер Настя відвідує тричі на тиждень заняття у школі, на колишні проблеми вже не жаліється.
- Якщо людина не може пробігти два кілометри – вона вже хворіє, якщо за день не ходить хоча б годину, в будь-який момент може прийти загроза міцному здоров’ю, - упевнений Василь Козак, який працює більше 15 років працює він з із власною програмою ДІР (динамічно інтенсивної реабілітації) організму, допомагає недужим позбутися скооліозу, кіфозу, вегето-судинної дистонії, захворювань серцево-судинної системи. Для запобігань таким проблемам в Коломиї працює школа «Спас», у Коломийській ЗОШ №10. Окрім нашого міста, такі школи діють у Львові, Луцьку, Рівному, Чернівцях. Сама програма з’явилася 1995 року на фа факультеті біологічних основ фізичної культури Волинського педінституту.

Ольга Березюк, заступник керівника організації «Спас» розповідає, що на виконання програми, яка складається з 72 елементів, потрібно тільки три хвилини. Відвідувачі приходять на заняття втомлені, а залишають зал бадьорими, спокійними, врівноваженими, тобто програма приносить відчуття розслаблення.
Найстаршому відвідувачеві в Коломиї шістдесят років. Хоча базова програма доступна для дітей чотирирічного віку, інструктори фізичного виховання у дитячих садках також щотижня відвідують заняття в школі «Спас». Щоб зацікавити дітей, пані Ольга створює різні ігри, вправи виконують під музику, розроблена спеціальна програма «Незнайко».

Василь Козак працює з людьми індивідуально. Вже неодноразово вилікував недужих від різних, здається, невиліковних хвороб. За 15 років роботи він допоміг видужати майже двадцятьом тисячам хворих. Згадує першого пацієнта, п’ятнадцятилітню школярку. Дівчина простудила нирки, була назначена операція, що їх видалить. За три тижні унікальної програми, спеціально розробленої для юначки, операція вже була непотрібна. Нещодавно до Василя Васильовича звернувся один із викладачів, знайшли доброякісну пухлину. А останній випадок був узагалі унікальним – 55-літня жінка з хворобами хребта, серця, ледве ходила і рухалась, але ще вірила у видужання. Василь Козак день за днем надавав їй індивідуальні вправи, пацієнтка більше рухалася і допомогло. Він зізнається, що за всі роки роботи ще жодна людина на нього не пожалілася.
- Я навіть тепер час від часу їжджу в аспірантуру, вивчаю нові методики, - признається Василь Козак. Нова методика, яку використовую тепер є у вісім разів ефективніша за попередню. Тепер весь реабілітаційний курс триває тільки три місяці замість звичних двох років.
Василь Козак пише книжку про свою роботу відповідає на запитання людей щодо реабілітації, дає поради щодо здорового способу життя. Він переконаний, що для кожної людини важливо, якнайчастіше ходити, бігати, рухатися.


Автор: Олена КОЗАЧЕНКО